Triatlon Eb – elit versenyzok

2016.05.25.Korábbi hírek

Két noi és egy férfi versenyzoért szurkolhatunk szombaton az elit versenyek során. Az olimpiai kvalifikáció sikeres lezárása után Kovács Zsófia és Vanek Margit felkészülési állomásként tekint az Eb-re. Vanek Ákos hosszú sérülés után már visszatért a nemzetközi körforgásba, de formája év elején még nem volt az igazi, reméljük az Eb-n ismét régi önmagát látjuk majd.

Kovács Zsófia a Budaörsi Triatlon Klub immár kétszeres olimpikon versenyzoje. A telet Ausztráliában töltötte, hogy minél jobb körülmények között készülhessen fel a szezonra. Tavaly 21. helyen végzett a genfi Eb-n. Rajtszáma idén a 9-es lesz és ha az elso tízben végezne az jó eredmény lenne az olimpiai felkészülés ezen szakaszában.

Vanek Margit szintén a Budaörsi Triatlon Klub versenyzoje. o elso olimpiájára készül köszönhetoen a kvalifikációban nyújtott jó teljesítményének. Tavaly 15. lett az Eb-n, idén a 10-es rajtszámot kapta és tole is jó teljesítmény lenne, ha az elso tízben végezne. A szezon elején nyert egy Európa-kupa versenyt Spanyolországban, majd legutóbb Cagliariban a 18. helyen végzett a Világkupán.

Vanek Ákos is a Budaörsi Triatlon Klub képviseletében versenyez idehaza. Emlékezhetünk, hogy 2014-ben elso magyarként sikerült Világkupán gyozedelmeskednie Tiszaújvárosban és tagja volt ugyanabban az évben a hamburgi Mix Váltó Világbajnokságon bronzérmet szerzo magyar csapatnak. Tavaly éppen az Eb-vel kezdodött kálváriája, melyet feladni kényszerült és utána jó ideig rajthoz sem tudott állni. Szombaton 43-as rajtszámmal lesz ott a lisszaboni startnál és reméljük, egészségesen, minél jobb helyen fejezi be a versenyt.