Badar Gergő és Zelinka Gabriella nyerte a rövid távú bajnokságot

2024.07.14.Hír, Versenyek

A férfiaknál Badar Gergő, a nőknél pedig Zelinka Gabriella győzött szombaton a triatlonosok rövid távú országos bajnokságán, Tatán.

A versenyre korosztályonként és nemenként a 16-16 legjobb hazaigyermek és serdülő korcsoportos sportoló kapott meghívást.

Az egy hete, Szombathelyen rendezett 40. Vasi Vasemberen is diadalmaskodó Badar 1:57:17 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból, majd 10 kilométer futásból álló – olimpiai programban szereplő – távot, míg a tavaly és tavalyelőtt is bronzérmes Berekméri Levente ezúttal másodikként, 2:02:16 óra alatt ért célba. Harmadikként Szilágyi Péter zárt.

2024-es Rövidtávú Országos Bajnokság győztesei. Badar Gergő, Berekméri Levente, Szilági Péter

2024-es Rövidtávú Országos Bajnokság győztesei. Badar Gergő, Berekméri Levente, Szilágyi Péter.

A nőknél a címvédő Zelinka sorozatban harmadszor sem talált legyőzőre a versenyen: az Újpesti TE versenyzője 2:12:47 óra alatt ért célba elsőként. A második helyen Koronika Judit végzett, míg a dobogó alsó fokára Kovács Fruzsina állhatott fel.

2024-es Rövid távú Országos Bajnokság győztesei. Zelinka Gabriella, Koronika Judit, Kovács Fruzsina

Szolgáltatás kimaradás

A Magyar Triatlon Szövetség ezúton tájákoztatja az érintetteket, hogy a Szövetség adatbázisát üzemeltető szolgáltató egy DDoS támadás célpontjába került. Ennek következtében az adatbázisunk...