Tovább szárnyalnak a magyar triatlonosok, két érem a világbajnokság első napján

2024.10.17.App, Hír, Interjú, Sajtóközlemény

Egy arany- és egy bronzérmet nyert Magyarország a triatlon világbajnokság első napjának korosztályos futamain. A 23 éven aluli nők versenyét Horváth Karolina Helga megnyerte, míg a férfiaknál, ugyancsak az U23-as korosztályban Kiss Gergely a harmadik helyen végzett. A magyar válogatott az egyetlen, amelyik két érmet szerzett a vb első napján.

A 23 éven aluli nők futamával kezdődött a 2024-es triatlon világbajnokság a spanyolországi Torremolinosban. Négy magyar is rajthoz állt, Kropkó Márta, Horváth Karolina Helga, Nádas Nóra és Sarcia Borbála. Az előzetes esélylatolgatások alapján reális célnak tűnt, hogy közülük legalább egy versenyző a legjobb tízben végez majd.

A végeredmény ezt messze felülmúlta, hiszen Horváth Karolina Helga fantasztikus hajrával világbajnok lett, és Kropkó Márta (9. hely) is befért az első tíz közé. Nádas Nóra a 34. helyen zárta a világbajnokságot, Sarcia Borbála egy bukás miatt nem tudta befejezni a versenyt, de ennél nagyobb baj nem történt, horzsolásokkal megúszta.

„Varázslatos, ami történt. Rengeteget dolgoztam ezért, de megcsináltam! Kerékpározás közben próbáltam úgy taktikázni, hogy kicsit tartalékoljak a futásra. A futás első fele lazább volt, aztán gyorsult a tempó, de ezt is bírtam és a végén mindent beleadtam. Sokan szurkoltak a pálya széléről, ez erőt adott” – nyilatkozta a friss világbajnok a célba érkezés után.

Az U23-as férfiaknál már előzetesen is úgy számoltak többen, hogy a négy magyar (Dobi Gergő, Kiss Gergely, Hóbor Zalán, Kovács Gyula) közül valaki odaérhet a dobogóra. Elsősorban Kiss Gergely számított esélyesnek, aki az előkelő hetedik helyen zárta néhány hete a felnőtt Európa-bajnokságot, és ugyanúgy a tiszaújvárosi csapat tagja, mint Lehmann Csongor.

Szerencsére bejöttek a számítások, Kiss Gergely, kezében egy piros-fehér-zöld, Tiszaújváros feliratú zászlóval a harmadik helyen futott át a célkapun, nem sokkal lemaradva egy spanyol, valamint egy görög triatlonos mögött.

„Pályafutásom egyik legnehezebb versenye volt. Magamhoz képest rosszul úsztam, brutálisan kemény volt a kerékpár, de szerencsére el tudtuk csípni az élbolyt. Fantasztikus érzés volt a Tiszaújváros feliratú nemzeti zászlóval, világbajnoki bronzérmesként célba érni” – nyilatkozta Kiss Gergely néhány perccel a verseny vége után.

Dobi Gergő a 18., Hóbor Zalán a 21. helyen végzett, Kovács Gyulát kizárták, mert az úszásnál az egyik bójánál levágta a fordulót.

„Várakozáson felül sikerült a világbajnokság első napja. Csodás, hogy mindkét U23-as verseny végén felállhatott a dobogóra egy-egy magyar, az pedig, hogy a két éremből az egyik arany, óriási teljesítmény. És ne feledjük, hogy rendeznek mix váltót is ebben a korosztályban vasárnap délelőtt. A mai sikerek természetesen önbizalmat adnak Mocsári Bencének és a junioroknak is a holnapi futamok előtt. Várjuk, hogy pénteken folytatódjon a magyar show, ahogy itt több külföldi szakember is fogalmazott már” – értékelte az első nap eredményeit Lipták Tamás, szakmai igazgató.

A 2024-es szezon már eddig is történelmi sikereket hozott a magyar triatlon számára, elég csak Lehmann Csongor néhány héttel ezelőtti Európa-bajnoki címére, illetve Mocsári Bence paralimpiai 5. helyezésére gondolni. A magyarok szárnyalása a szezonzáró világbajnokságon is folytatódik.

Pénteken a parasportolók futamaival, valamint a junior korosztály sprint távú versenyivel folytatódik a spanyolországi verseny. Minden remény megvan rá, hogy újabb éremmel vagy érmekkel bővüljön a magyar csapat gyűjteménye. A felnőtt férfiak vb-döntőjét vasárnap rendezik, amelynek azzal a céllal vág neki Lehmann Csongor, hogy a valaha volt legjobb magyar eredményt érje el az összetett vb-pontversenyben.

Horváth Karolina Helga U23 világbajnok

Horváth Karolina Helga még az utolsó másodpercekben is tudott újítani és megszerezte az U23 világbajnoki címet! Kropkó Márta a 9. helyen ért célba. Nádas Romina 34., Sarcia Borbála bukás miatt...

A 2024-es szezon számokban

Kitűnő, rekordokkal és jubileumokkal tarkított szezont zárt a Magyar Triatlon a 2024-es évben a hazai versenyrendszerben. Idén 17 hazai triatlon verseny került megrendezésre 17 különböző városban –...