Úton a második olimpiára

2016.08.10.Korábbi hírek

Létezik-e annál szebb pillanat, mint amikor hosszú évek kemény munkája kifizetodni látszik, amikor olyan állomáshoz ér az ember, amiért mindennap megküzdötto
Négy triatlonistánk és egy paratriatlonistánk erre biztosan tudja a választ!
Köztük pedig ott van Kovács Zsófi, aki életében másodjára állhat olimpiai rajtvonalhoz.

A 28 éves, gyöngyösi lány kezdetben a futással ismerkedett meg, majd 12 évesen fordult a triatlon felé. Nagyon fiatalon remek eredményeket ért el a sportban és a tanulásban egyaránt, kitartó munkájának köszönhetoen pedig folyamatosan fejlodött, egyre jobb lett sportágában.

Zsófi 2004 óta vesz részt a Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) által rendezett versenyeken. Ugyanebben az évben akkor még junior kategóriában Európa bajnoki ezüstöt szerzett.

2011-ben a Pekingben rendezett ITU WTS Grand Final U23 kategória második leggyorsabb befutója volt, ahol olyan neveket hagyott maga mögött, mint Non Stanford vagy Yuliya Yelistratova.
Elit versenyzoként is számos alkalommal ért el top 10-es helyezést.
Zsófi, a 2012-es londoni olimpiai játékokon egyetlen magyar triatlonosunk volt a Dr. Bátorfi-Agria KKT színeiben.
2014-ben a vegyes-váltó Világbajnokságon a Kovács Zsófia – Vanek Margit – Tóth Tamás – Vanek Ákos alkotta csapat elfoglalta a fantasztikus harmadik helyet a dobogón! Ugyanebben az évben Zsófi a kvalifikációt foiskolai világbajnoki gyozelemmel kezdte!

A tiszaújvárosi Világkupán tavaly a negyedik helyet  szerzete meg, idén pedig a lisszaboni Európa Bajnokságon vegyes-váltóban és egyéniben is bronz csillogott Zsófi nyakában. Ez utóbbi eredmény sporttörténelmi sikernek számít, hiszen ezáltal a hazai triatlon sport elso, felnott világeseményen olimpiai számban szerzett érmének lett büszke tulajdonosa.

Tehetség, összpontosítás és kitartás. Ez jellemzi Zsófit a pályán és a magánéletben is. Mi bizonyítaná ezt jobban, mint az, hogy az élsport mellett az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen jogi diplomát szerzett.

Zsófi tavaly év végétol Jamie Turner edzovel és csapatával készül az ötkarikás játékokra, ami állandó edzotáborozással jár a világ különbözo pontjain. Jamie Turner neve önmagában is jelentos a triatlonban, de érdemes megemlíteni, hogy az edzotársak között olyan nevekkel találkozhatunk, mint Gwen Jorgensen, Aaron Royle, Charlotte McShane és Ryan Bailie.

Hogy a felkészülés tökéletesen sikerüljön Zsófi az elmúlt egy évben alig néhány hetet töltött itthon most pedig mindössze pár nap választja el a Budaörsi TK versenyzojét attól, hogy elinduljon élete második olimpiájára.

Kovács Zsófi augusztus 20-án a 48-as számmal áll a rajtvonalhoz a riói Copacabanán.

Sok sikert Zsófi!

Hajrá Magyarok!

(Fotó:Felix Sanchez Arrazola)

AGE GROUP VILÁGVERSENYEK 2024

Július 13-án és 14-én Tatán rendezik az idei év egyik legnagyobb triatlonos sporteseményét, az Old Lake Man Rövidtávú Triatlon Országos Bajnokságot és Középtávú Amatőr Magyar Kupát. A verseny...