Faldum Gáboré minden idok legjobb magyar férfi olimpiai eredménye triatlonban

2016.08.19.Korábbi hírek

Csütörtök délután, hazai ido szerint 16:00 órakor rajtolt 55 élvonalbeli férfi triatlonos a riói Copacabanán.

A 1,5 kilométer úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból álló versenyt a brit címvédo, Alistair Brownlee nyerte meg 1:45:01-es idovel, akit mindössze hat másodperccel lemaradva öccse, Johnny Brownlee követett. A bronzérmes a dél-afrikai Henri Schoeman lett.

Gábor kiemelkedo teljesítményt nyújtott, ugyanis 1:48:20-as idejével a 20. helyen ért célba, ami minden idok legjobb magyar férfi olimpiai eredménye triatlonban. Tomi a kerékpáros üldözo boly kettészakadásakor hátrébb került Gáboréktól, így o 1:50:02-es idejével a 33. lett az olimpián.

Köszönjük Nekik, a kíváló szereplést és hogy büszkék lehetünk rájuk! További sok sikert kívánunk a jövoben is!

(Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI)

A témakör egyéb hírei

Triatlon rajzpályázat

RAJZPÁLYÁZAT Rajzpályázatot hirdetünk, melynek témája a Triatlon sportág. A nyertes egy olimpiai "A" kerettagok által aláírt pólót kap, melyet a Tiszaújvárosban megrendezésre kerülő világkupán vehet...