Badar Gergő megdöntötte a hosszú távú magyar csúcsot!

2024.10.6.App, Hír, Sajtóközlemény

Badar Gergő új hosszútávú magyar csúccsal, 7:50:22-es idővel 13., Lehmann Bence pedig 8:02:07-es idővel 25. helyezést ért el az Ironman barcelonai versenyén.

Badar Gergő történelmet írt. A magyar triatlonos 7:50:22-es idővel nemcsak a 13. helyen végzett, hanem ő az első magyar, aki 8 órán belül teljesítette a 3800 méter úszásból 180 kilométer kerékpározásból és 42,2 kilométer futásból álló távot.

Gergő mellett még Lehmann Bence indult a versenyen, ő pedig 8:02:07-es idővel a 25. helyen zárt.

Egyedülálló év a magyar triatlon történetében

Badar Gergő kiemelkedő évet zárt a mai teljesítményével. Három távon rövid, közép és hosszú távon is övé lett az országos bajnoki cím, ami a magyar triatlon történetében még soha nem fordult elő.

WTCS 2024 – Weihai

Magyar idő szerint péntek éjszaka és hajnalban kerültek megrendezésre a WTCS kínai állomásának futamai, ahol ezúttal egy női és egy férfi versenyzőnknek szurkolhattunk.  A versenynap az elit...