Jól indult a tokiói kvalifikáció

2018.05.12

Három férfi és egy női versenyzőnk kezdte meg a kvalifikációs pontgyűjtést a Japánban a Világbajnoki sorozat yokohamai állomásán.

U23-as Európa-bajnokunk Bicsák Bence nagyszerű ötödik hellyel rögtön a magyar triatlonsport legjobb eredményét érte el, ebben a sorozatban, mellyel kiváló rajtot vett a két éven át tartó kvalifikációban is. Két év alatt, mintegy negyven eseményen lehet pontokat gyűjteni, melyből egyénenként a tizenkét legjobb eredmény számít bele a kvalifikációs ranglistába.

A versenyt a kétszeres világbajnoki címvédő, a sorozatot jelenleg is toronymagasan vezető spanyol Mario Mola nyerte, mögötte az ausztrál Birtwhistel és a spanyol Alarza ért még fel a dobogóra. Riói olimpikonjaink, Tóth Tamás a 30., Faldum Gábor a 35. helyen értek célba.

A hölgyek versenyében szintén a világbajnoki címvédő diadalmaskodott. A bermudai Flora Duffy ezzel a győzelemmel vette át a vezetést az idei sorozatban. Mögötte az amerikai Zaferes és a brit Stanford szerezte meg az ezüst és bronzérmet. Kovács Zsófia, aki harmadik olimpiájára próbálja meg kvalifikálni magát a harminckettedik helyen ért célba.

Para versenyzőink is Yokohamában versenyeztek a mai napon. Számukra még nem az olimpia csak az idei év jó teljesítménye volt a cél. Lévay Petra és Boronkay Péter is PTS5 kategóriában indult és előbbi negyedik, még utóbbi hatodik helyen fejezte be a versenyt.

boritókép: Tommy Zafares/ITU Media