Érmek a multisport Európa-bajnokságokról

2021.07.5.Korábbi hírek

Az elmúlt tíz napban két szomszédos országban is Európa- bajnokságok egész sorára került sor, magyar sikerekkel.

Eloször az ausztriai Walchsee látta vendégül a multisportosokat.

Június 24-e volt asz Aquatlon napja.

Az elit férfiak között, Kiss Gergely 17., Tarnai László 30., U23-ban Kiss Gergely 9. helyezést szerzett

A junior lányok között Kropkó Márta 2., öccse Márton a fiúk versenyében 4. helyen végzett.

Június 27-én az Aquabike (1,9 km úszás – 90 km kerékpár) volt soron.

Egy magyar induló volt a nap során, Iván Márk az AG30-34-ben ezüstérmet szerzett.

Ugyanezen a napon rendezték meg a középtávú EB-t is.

Az elit hölgyek között, Zelinka Gabriella 11., a férfiak mezőnyében Petsuk Zoltán 20., Tarnai László 28.

Az Age Group versenyeken ifj. Czencz Péter 3. (AG35-39), Dr. Márkusfalvi-Tóth Ádám 39. (AG45-49).

Július első hétvégéje már Romániában találta a multisportok kedvelőit. Marosvásárhelyen rendezték a Duatlon Európa-bajnokságot.

A juniorok versenyében Peszleg Dominika révén egy harmadik helynek örülhettünk, az Age Group futamokban, pedig Simon Péter tavalyi ezüstjét aranyra cserélte és a 25-29 éves korosztály Európa-bajnoka lett.