A 2024-es szezon számokban

2024.10.8.App, Hír

Kitűnő, rekordokkal és jubileumokkal tarkított szezont zárt a Magyar Triatlon a 2024-es évben a hazai versenyrendszerben.

Idén 17 hazai triatlon verseny került megrendezésre 17 különböző városban – Gárdony, Tiszaújváros, Gyékényes, Veszprém, Kaposvár, Keszthely, Ikrény, Zalaegerszeg, Szombathely, Balassagyarmat, Tata, Fadd-Dombori, Pécs, Nagyatád, Jánd, Ábrahámegy, Balatonfűzfő – melyeket térképen is jelöltünk.

Ezeken a versenyeken összesen 3892 induló ért célba, a célba érkezők 75%-a volt férfi, 25%-a pedig nő. A versenyeken 24 ország 229 külföldi versenyzője is rajthoz állt, a legtöbb külföldi induló – 87 fő – a Keszthely Triatlont választotta. Az események között kettő olyan is szerepelt, a Vasi Vasember és a SporTolna Triatlon Fesztivál, amelyek immáron 40. rendezésüket ünnepelték.

A távok tekintetében is eloszlanak a számok, hosszútávon 391, középtávon 765, rövidtávon 1056, sprinttávon 1569, szupersprint távon pedig 111 célba érkező volt az idei szezonban. Az átlagéletkor 39 év volt, a távonkénti életkorban azonban nagy eltérések nem mutatkoztak.

női: 1:30

A Próbáld ki a triatlont! program első évében 431 sportoló állt rajthoz és próbálta ki sportágunkat a program keretein belül.

Gratulálunk minden versenyzőnek, edzőnek, szervezőnek, és résztvevőnek a 2024-es szezonhoz!

Természetesen továbbra sem állunk meg, ezért rögtön egy kérdőívvel készültünk, amelyben többek között a 2024-es év legjobb triatlon versenyére is tudtok szavazni, a kitöltése pedig anonim és mindössze két percet vesz igénybe. A kérdőívet a linkre kattintva lehet kitölteni: https://forms.gle/ySGKWe6mwvh62PrHA

WTCS 2024 – Weihai

Magyar idő szerint péntek éjszaka és hajnalban kerültek megrendezésre a WTCS kínai állomásának futamai, ahol ezúttal egy női és egy férfi versenyzőnknek szurkolhattunk.  A versenynap az elit...