A nőknél és a férfiaknál is trónfosztás történt Tiszaújvárosban a triatlon klubcsapat országos bajnokság elit kategóriájában. A nőknél a Budaörsi TK, a férfiaknál a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. lett az új bajnok.
A XXXV. Tisza Triatlon május 16-i, szombati első versenynapján klubcsapat országos bajnokságot rendeztek. A rendező Tiszaújvárosi Triatlon Klub munkatársai és az önkéntes segítők derekasan helyt álltak az előkészületeket és a lebonyolítást egyaránt meglehetősen megnehezítő, helyenként meglehetősen zord, esős időjárással.
ATiszaújvárosi Gyógy- és Strandfürdőben kijelölt versenyközpont medencéjében és a környező utakon nem kevesebb, mint 120 egység adott számot felkészültégéről.
Az időrend szerint, az elit kategória képviselői közül először a nők küzdelme szerepelt a programban. A Budaörsi TK Horváth Karolina Helga, Nádas Nóra Romina, Kovács Fruzsina Dóra, Baier Zsófia alkotta kvartettje elsőként teljesítette a 750 méteres úszást, melyhez, 11:16 percre volt szükségük. A címvédő DSI Debrecen (Dobi Lili, Papp Laura Inez, Pusztai Dóra, Nagy Kata Bianka, Válek Zsófia) 20 másodpercre követte őket a depóba, ahová harmadikként a GANZAIR FORESTAY Újbuda SE triója, olimpikonunk, Kuttor-Bragmayer Zsanett, valamint két társa, András Mira, és Fabók Vivien érkezett. A kerékpározás felénél, 10 km-nél a Kis Tri Team SE (Kulcsár Amira Zsóka, Szász Csenge Orsolya, Fodor Zselyke) vezetett, de a második depózásra a budaörsiek visszavették a vezetést, a harmadik helyen pedig a debreceniek haladtak ekkor. A futás felénél Budaörs, Debrecen, Újbuda volt a sorrend, ami az utolsó 2,5 km-en sem változott.
A hagyományoknak megfelelően ezúttal is az elit férfiak legjobbjainak csatája zárta a versenyt. Az elmúlt években stabilan bajnoki aranyat kiérdemlő, címvédő tiszaújvárosi elit férfi csapatban komoly változás történt, melynek oka, hogy május második felében kezdődik a 2028-as Los Angeles-i olimpiai kvalifikációs sorozata, melybe a klub két élversenyzője, Lehmann Csongor és Kiss Gergely teljes mellbedobással veti bele magát. Számukra ez a prioritás, ezértők ezen a hétvégén is Sierra Nevada-ban edzőtáboroznak. A tiszaújvárosiaknál a két tavalyi aranyérmes, Sinkó-Uribe Ábel és az U23-as Kovács Gyula mellett, Gáspár Barnabás József és az elsőéves ifjúsági Izsák Csaba igyekezett felvenni a harcot a trónkövetelőkkel. Az úszás végén az olimpiai 7. helyezett Bicsák Bence nevével fémjelzett, megerősödött, 8:45 percet produkáló Pécsi Sport Nonprofit Zrt. csapata 6 másodperccel megelőzte a tiszaújvárosiakat, akiket a debreceniek követtek ekkor a harmadik helyen. 10 km kerékpározás után az első három sorrendje nem változott, fél percen belül haladtak ekkor az együttesek. A második váltásnál is a pécsiek vezettek, a második helyen a Tiszaújváros, míg a harmadikon a Debrecen depózott. 2,5 km futás után a Pécs továbbra is vezetett, mögöttük a sorrend nem változott, a másodiknak 20 mp, a harmadiknak 1 perc volt a hátránya. A végső helyezések eldöntésekor a Pécs visszaverte a tiszaújvárosiak támadását, a házigazdák így idén ezüstérmet harcoltak ki. A remekül hajrázó újbudai egység felfutott a dobogó harmadik fokára.
Eredmények
Elit nők (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás): 1.Budaörsi TK (Horváth Karolina Helga, Nádas Nóra Romina, Kovács Fruzsina Dóra, Baier Zsófia) 59:38 perc, 2. DSI Debrecen (Dobi Lili, Papp Laura Inez, Pusztai Dóra, Nagy Kata Bianka, Válek Zsófia) 1:02:35 óra, 3. GANZAIR FORESTAY Újbuda SE (Kuttor-BragmayerZsanett, András Mira, Fabók Vivien )1:02:39
Elit férfiak (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás): 1.Pécsi Sport Nonprofit Zrt. (Bicsák Bence, HóborZalán, Soós Gergő Gyula) 52:52 perc, 2. Tiszaújvárosi Triatlon Klub (Kovács Gyula, Sinkó-Uribe Ábel, Gáspár Barnabás József, Izsák Csaba) 53:12, 3. GANZAIR FORESTAY Újbuda SE (Trungel-Nagy Zalán, LagardeAntonin, Trungel-Nagy Kolos) 54:18.






