Négyből három aranyérem a Tiszaújvárosi Triatlon Fesztiválon

2023.07.13.Versenyek

Sikeresen lezajlott az idei Tiszaújvárosi Triatlon Fesztivál. A négynapos rendezvénysorozat csütörtöktől egészen vasárnapig számos programmal, koncertekkel várta a kilátogató érdeklődőket és a sport szerelmeseit, középpontban a hétvégi Triatlon világkupával, Junior Európa kupával és a Magyar Utánpótlás Gálával. Magyar szempontból kiválóan zárultak a nemzetközi versenyek, hiszen a négy aranyéremből hármat versenyzőink hozhattak haza.

Elsöprő magyar sikerekkel zárult a Junior Európa kupa, ahol mind a nők, mind pedig a férfiak futamában magyar versenyzők álhattak a dobogón, emellett a dobogós helyezéseken túl is uralták a mezőnyt versenyzőink. A hölgyeknél Szalai Fanni aranyérmet, Nádas Nóra Romina ezüstérmet szerzett. Papp Laura Inez 8., Baier Zsófia 11., Szobácsi Laura 13., Pusztai Dóra 14., Vas Eszter 15., Dobi Lili 18., Fabók Eszter 19., Filep Zóra 21., Bartók Hanna 24., Gyalog Inez 25., Lehmann Sára 26., Fabók Vivien 27., Balogh Sára 28., Kulcsár Amira 30., Urbán Emma Anna 31., Forgács Korinna 32., Zsemle Hanna 34., Koller Száva 35., Koller Kamilla 37., Kun Tamara 39., Bende Gyöngyvér 42., András Míra 44., Balla Fanni Anna 47., Szabó Viktória 48., Székely Gerda 49., Sass Vivien 53., Deák Boglárka 54., Stumpf Anna 55., Haller Noémi pedig 56. helyezést ért el. A férfiak versenyén Hóbor Zalán aranyérmet, Kovács Gyula ezüstérmet, Kropkó Márton pedig bronzérmet szerzett. Soós Gergő Gyula 4., Trungel-Nagy Zalán 5., Rózsavölgyi Donát 6., Trungel-Nagy Kolos 7., Székely Konrád 8., Szűcs András 13., Heiszmann Benedek 14., Fehér Tibor 16., Hóbor Lehel 18., Kárpáti Ákos 19., Czigány Bánk Hunor 20., Szabó Mihály Márton 22., Monostori Botond 26., Márkus Noel 27., Kendeh-Kirchknopf Sebestyén Pál 28., Szűcs Benedek Áron 30., Mihály Szabolcs 32., Györgyfi Szabolcs 33., Tóth Zalán 34., Gáspár Barnabás 40., Holba Zsombor 42., Csilics Márk 44., Csüllög Marcell 48., Danku László Botond 50., Notheisz Csongor 56., Székely-Szabó Szilveszter 58., Laki Barnabás 60., Szegvári Tamás 62., Medvegy András 64., Toma Tamás pedig 66. helyezett lett.

A Junior Európa kupa döntők után a Triatlon világkupa döntőkkel folytatódott a nap. Az Elite női futam vasárnap délutáni döntője nagy versenyt hozott, Bragmayer Zsanett 8., Horváth Karolina Helga 11., Kovács Zsófia 17., Kropkó Márta 23. helyezést ért el. A többi magyar induló sajnos nem jutott döntőbe, Holánszky Laura 32., Sárszegi Noémi 37., Peszleg Dominika 51., Sarcia Borbála 52., Kovács Fruzsina Dóra pedig 56. helyen végzett összesítésben. Bukovszki Tünde sajnos nem fejezte be az előfutamát. A női verseny után következett az Elite férfiak futama, ahol Lehmann Csongor nagy reményekkel indult és végig okos, szép versenyzéssel, a futás utolsó pár száz méterén tempót váltva megnyerte a világkupát! Faldum Gábor nagy versenyben, épphogy lecsúszva a dobogóról 4. helyezést ért el. Dévay Márk 9., Kiss Gergely 11., Bicsák Bence 14., Dobi Gergő 21., Dévay Zsombor 28. helyen végzett a döntőben. Összesítésben Sinkó-Uribe Ábel 45., Tóth Tamás 47., Kovács Márton Soma 59., Benedek Péter pedig 64. helyen végzett.

Gratulálunk minden indulónak!

A győztesekkel készült videós interjúk visszanézhetőek Instagram oldalunkon (hungarian_triathlon) a Tiszy2023 highlights-ban.

Fotó: World Triathlon