Soós Fanni tereptriatlon EB bronzérmes Marosvásárhelyen

2017.07.30.Korábbi hírek

Az Erdélyben megrendezett Tereptriatlon Európa-bajnokság harmadik napján SoósFanni a junior nok versenyében bronzérmet szerzett. Boronkay Péter ismét (két nap alatt másodszor is) bajnok lett.

Soós Fanni kiváló úszással kezdett, a terepkerékpár még nem az erossége, de a mezony legjobb terepfutó idejével szoros versenyben, az ezüstéremtol 2mp-re lemaradva szerezte meg a bronzérmet.   A kevés nemzetközi terep tapasztalat ellenér ez igen figyelemreméltó eredmény, a jövoben még hallunk róla.

Boronkay Péter a paratriatlonisták között, egy nap pihenés után a terepduatlon EB bajnoki cím mellé megszerezte a tereptriatlon bajnoki címet is.

A korosztályos versenyben több magyar versenyzo is rajhoz állt, a legtöbben a TOP10-ben értek célba.

Minden versenyzonek – kategóriánként különbözo távokkal – a Maros folyóban kellett úszni, majd egy nehéz és gyors pályán vezettet a terepkerékpár és a terepfutás nyomvonala is.