Befejeződött az E.ON idei utánpótlássorozata, de a közös munka megy tovább

2022.08.11

Az E.ON Hungária Csoport és a Magyar Triatlon Szövetség (MTSZ) 2020-ban megkezdett együttműködése 2022-ben is folytatódott. Az utánpótlás ranglista versenysorozat június 5-én, Tiszaújvárosban rajtolt, majd Lengyeltóti, Zalaegerszeg, Baja, Fadd-Dombori után, nemrégiben, Pécsen fejeződött be. Az utolsó forduló egyben E.ON Utánpótlás Országos Bajnokság is volt.

A helyenként igazán látványos futamokon – alkalmanként – több száz utánpótlás korú versenyző mérte össze tudását, közel azonos díszletek között. Az E.ON támogatása nagy segítséget jelentett az országos sportági szövetségnek és a helyi szervezőknek egyaránt.

Az eseménysorozat rangját az is emelte, hogy valamennyi állomáson az MTSZ vezetői adták át az érmeket. Kindl Gábor elnök, Lehmann Tibor szakmai alelnök, Szegedi Attila főtitkár és Lipták Tamás szakmai igazgató igazságosan „elosztotta” egymás között a helyszíneket.

Az E.ON, azont túl, hogy 2022-ben is a magyar utánpótlás ranglista versenysorozat névadó szponzora volt, a júliusi, bajai elit országos bajnokságot – szintén névadóként - külön támogatta.

A konkrét támogatási tételek listáján ebben az évben szerepelt a mintegy 100 fős versenybírói- és technikai személyzet részére beszerzett egységes, korszerű ruházat, ami hozzájárult az egyébként is nívós látványelemek bővüléséhez.

Az E.ON továbbra is kiemelt anyagi segítséget nyújt a 2024-es párizsi olimpiára készülő, a kvalifikációs versenyeket járó három sportolónknak, az újbudai színeket képviselő, a tokiói ötkarikás játékokon 12. Bragmayer Zsanettnak, a tavalyi olimpia 7. helyezettjének, a pécsi Bicsák Bencének és a 2021-es U23-as világbajnoknak, a tiszaújvárosi Lehmann Csongornak. 

 

A 2022-es E.ON Triatlon Utánpótlás Ranglistaverseny-sorozat legjobbjai

Fiúk:

Gyermek kcs.:  1. Zámbó Benedek Mátyás (Esztergomi Triatlon Club SE) 4600 pont, 2. Kis Dávid (Team Újbuda SE) 4350 pont, 3. DELI András (Ferencvárosi Torna Club) 4250, 4. Gergely Mátyás (Esztergomi Triatlon Club SE) 4210, 5. Kovács Benett (Kistarcsai Vízisport RCE) 4100, 6. Horváth Ádám (Vágta Multisport Club) 3830

 

Serdülő kcs.: 1. Szűcs András (Team Újbuda SE) 5000 pont, 2. Holba Zsombor (Ferencvárosi Torna Club) 4600, 3. Szabó Mihály Márton (Esztergomi Triatlon Club SE) 4100, 4. Kendeh-Kirchknopf Sebestyén (Ferencvárosi Torna Club) 3810, 5. Mihály Szabolcs (UTE Merida) 3780, 6. Monostori Botond (Váci Vízmű SE) 3660

 

Leányok:

Gyermek kcs: 1. Katona Korinna (EVUK Triatlon) 5000 pont, 2. Kovács Miléna (Kistarcsai Vízisport RCE) 4450, 3. Bán Petra (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 4000, 4. Klokocs Kata (Titán Triatlon Club) 3980, 5.  Szalai Nóra (Team Újbuda SE) 3730, 6. Cziner Szófia (Titán Triatlon Club) 3680

Serdülő kcs.: 1. Szalai Fanni (Team Újbuda SE) 5000 pont, 2. Balogh Antónia (Vágta Multisport Club)  4600, 3. Fabók Eszter (Team Újbuda SE) 4100, 4. Filep Zóra (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 3800, 5. Páhy Réka (Tuttobici-Bottecchia SE) 3780, 6. Bartók Hanna (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 3690