Soós Fanni tereptriatlon EB bronzérmes Marosvásárhelyen

2017.07.30

Az Erdélyben megrendezett Tereptriatlon Európa-bajnokság harmadik napján SoósFanni a junior nők versenyében bronzérmet szerzett. Boronkay Péter ismét (két nap alatt másodszor is) bajnok lett.

Soós Fanni kiváló úszással kezdett, a terepkerékpár még nem az erőssége, de a mezőny legjobb terepfutó idejével szoros versenyben, az ezüstéremtől 2mp-re lemaradva szerezte meg a bronzérmet.   A kevés nemzetközi terep tapasztalat ellenér ez igen figyelemreméltó eredmény, a jövőben még hallunk róla.

Boronkay Péter a paratriatlonisták között, egy nap pihenés után a terepduatlon EB bajnoki cím mellé megszerezte a tereptriatlon bajnoki címet is.

A korosztályos versenyben több magyar versenyző is rajhoz állt, a legtöbben a TOP10-ben értek célba.

Minden versenyzőnek – kategóriánként különböző távokkal – a Maros folyóban kellett úszni, majd egy nehéz és gyors pályán vezettet a terepkerékpár és a terepfutás nyomvonala is.

00:36:52

Érdekesség, hogy a 70-74 évesek között is 5 versenyző állt rajthoz, a legidősebb az 1944-es születésű német Steffen-Luis Neuendorff volt. A hölgyek között az 1954-es születésű német Marianne Grüneback volt a korelnök.

A két legjobb magar versenyző Poór Brigitta és Mester Bálint vasárnap állnak rajthoz.

Fotó: ITU

Ismét dobogón a legjobb magyar juniorok

2017.10.11.

Lehmann Csongor első, Soós Gergő harmadik a junior Európa kupa sorozat összetett versenyében