Laurent Vidal emlékére

2015.11.13.Korábbi hírek

A magyar triatlonos társadalom is megdöbbenve vette tudomásul, hogy a napokban, 31 éves korában elhunyt a franciák egyik legendás versenyzoje, Laurent Vidal. A kétszeres olimpikon, a londoni ötkarikás játékokon az ötödik helyen végzett, többszörös világkupa-futam érmes kiváló sportolónál 2014-ben állapítottak meg szívrendellenességet az orvosok, melynek következtében azonnal befejezte a versenyzést.

A sportolók érdekeit mindig magas szinten képviselo Laurent ezt követoen edzoként szolgálta tovább szeretett sportágát. Legnevesebb tanítványa, egyben barátnoje az új-zélandi Andrea Hewitt volt.

Rendkívül szerény, szimpatikus egyéniségét a tiszaújvárosi világkupán és a 2010-es budapesti világbajnokságon is megtapasztalhattuk.