Ismét dobogón a legjobb magyar juniorok

2017.10.11

Lehmann Csongor első, Soós Gergő harmadik helyen végzett a junior Európa kupa sorozat összetett versenyében. Többek közt az ő eredményeiknek is köszönhetően Magyarország sorozatban negyedszer is a dobogón végzett az Európai Triatlon Szövetség által létrehozott junior nemzeti rangsorban.

A junior Európa-kupa összetett versenyében a három legmagasabb pont számít, melyen az adott évben junior EK-n és Eb-n szerez egy versenyző.

Lehmann Csongor (Tiszaújvárosi TK) a junior Európa-kupasorozat záróállomásán szerzett győzelmével előzte meg vetélytársait összesítésben két EK győzelemmel és egy Eb 3. hellyel. A második helyen a portugál Európa-bajnok Vasco Vilaca végzett mindössze egy ponttal lemaradva a mi Eb bronzérmesünk mögött. A kontinens viadalon szerzett aranya mellett egy második és harmadik helye volt az Európa-kupákról. Az összetett bronzérmhez szükséges pontokat, Soós Gergő (575 Equilor Team Újbuda) egy Eb hatodik, egy Ek győzelem és egy Ek harmadik hellyel gyűjtötte össze.

A harmadik legjobb magyar versenyző Karai Levente (Mogyi SE Baja) lett, aki két versenyből szerzett annyi pontot, mely elegendő volt a 15. helyhez a ranglistán. Levente a zágrábi Ek győzelme mellett Melillában hetedik helyen ért célba.

A hölgyek között idén nem sikerült dobogóra állnia magyar versenyzőnek, az egyre erősödő versenysorozatban így is szépen helyt álltak.

A legjobb magyar Soós Fanni (Fergeteg TSE) lett, aki 16. helyen végzett két negyedik és egy tizenhetedik hellyel a tarsolyában. Mögötte nem sokkal a 21.helyen végzett Petrov Dorottya (575 Equilor Team Újbuda) egy második, egy tizenegyedik és egy tizennyolcadik hellyel. A harmadik magyar versenyző helyére Mátyus Lili (Tiszaújvárosi TK) lépett előre az utolsó Ek futamon szerzett tizenharmadik helyéért járó pontokkal. Ezen kívül volt egy hatodik és egy tizenkilencedik helye, melyekkel összetettben a 35. helyet szerezte meg.

A nemzetek rangsorát a junior Európa-kupasorozat összetett versenyében egy országból a legjobb három helyen végzett női és férfi versenyző pontjainak összeadásával számolják ki. Ebben az évben ezt a rangsort Ausztria nyerte meg Magyarország előtt. A harmadik helyen Franciaország végzett, megelőzve Olaszországot és Nagy-Britanniát.