Tiszaújvárosban gálázott a magyar utánpótlás – 2022

2022.07.18.Korábbi hírek

A Tiszaújvárosi Triatlon Fesztivál mai, utolsó napjának nyitányát a kezdettől fogva nagy népszerűségnek örvendő Magyar Utánpótlás Gála jelentette. Hazánk legjobb 16-16 gyermek és serdülő korcsoportos triatlonosa a délutáni Prémium Európa díszletei között csatáztak egymással.

A gyermek korcsoportos leányokra és fiúkra egyaránt 250 méter úszás, 7,5 km kerékpározás és 2,4 km futás várt a Tiszaújváros központjában kijelölt pályákon. Mindkét futamban igazolódott a papírforma, hiszen a győzelmet a korosztályos ranglista éllovasa, Katona Korinna és Kis Dávid nyerte meg.

A serdülő korcsoport képviselői 500 métert úsztak, 12,5 km-t kerékpároztak és 3,6 km-t futottak. A forgatókönyv itt sem változott, a ranglistát vezető Szalai Fanni és Szűcs András magabiztosan nyerte meg a gálát.

A díjátadó ünnepségen a kategóriák 1-8. helyezettjét szólították fel a dobogóra. Az érmek és ajándékok átadásában közreműködött Kindl Gábor, a Magyar Triatlon Szövetség (MTSZ) elnöke, dr. Juhos Szabolcs, Tiszaújváros jegyzője és Szegedi Attila, az MTSZ főtitkára.

Eredmények

Gyermek kcs.:

Leányok: 1. Katona Korinna (EVUK Triatlon) 27:34, 2. Kovács Miléna (Kistarcsai Vízisport RCE) 27:39, 3. Bán Petra (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 27:47

Fiúk: 1. Kis Dávid (Team Újbuda SE) 27:21 perc, 2. Zámbó Benedek Mátyás (Esztergomi Triatlon Club SE) 27:25, 3. Gergely Mátyás (Esztergomi Triatlon Club SE) 27:30

Serdülo kcs.:

Lányok: 1. Szalai Fanni (Team Újbuda SE) 42:11, 2. Balogh Antónia (Vágta Multisport Club) 43:58, 3. Filep Zóra (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 44:22

Fiúk: 1. Szűcs András (Team Újbuda SE) 40:23, 2. Holba Zsombor (Ferencvárosi Triatlon Club) 40:36, 3. Monostori Botond (Váci Vízmű SE) 40:52

Fotók: Farkas Zoltán