Tiszaújvárosban gálázott a magyar utánpótlás

2019.07.15.Korábbi hírek

A gyermek korcsoportos versenyzők 250 métert úsztak, 7,5 kilométert kerékpároztak és 2,4 kilométert futottak. A fiúknál a tiszaújvárosi országos ranglista versenyt megnyerő Székely Konrád jött ki először a vízből, a középső szám legjobb idejét Bota Bálint tekerte, míg az utolsó számot a  versenyt is megnyerő Trungel-Nagy Zalán teljesítette leggyorsabban.

A gyermek leányoknál a tiszaújvárosi ranglista verseny győztese Mándli Fanni és Pusztai Dóra a középső számban elszökött a többiektől. A futás során azonban a Lengyeltótiban és Baján is első helyen végzett Baier Zsófia  „elhalászta” előlük az első helyet

A serdülők penzuma 500 m úszás, 12,5 km kerékpározás és 3,6 km futás volt.  A fiúknál  az úszásban is jeleskedő, Baján és Tiszaújvárosban győztes Kovács Gyula és a Lengyeltótiban első Soós Gergő vállalkozott arra, hogy ellógjon az üldözőktől. Sikerrel jártak, így ok meccselhettek az aranyért, mely az ellenállhatatlanul futó Kovács Gyuláé lett.

A serdülő lányoknál Baja és Tiszaújváros ranglista-győztese, Dobi Lili a rajt után nem sokkal az élre állt és a célig nem is engedte át ezt a pozíciót senkinek.

Az Utánpótlás Gála küzdelmeit Lipták Tamás, a Magyar Triatlon Szövetség szakmai igazgatója is figyelemmel kísérte.

A kategóriák első nyolc helyezettje értékes tárgyjutalomban részesült, melyet  a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatóságnak képviseletében Pigniczki Dorottya és Szegedi Attila, a Magyar Triatlon Szövetség elnökségi tagja  adott át az eredményhirdetésen.

Eredmények

Gyermek kcs., fiúk (250 m úszás, 7,5 km kerékpározás, 2,4 km futás): 1. Trungel-Nagy Zalán (DMTK-KVSE Kiskunfélegyháza) 26:48 perc, 2. Székely Konrád (Tuttobici-Bottecchia SE) 26:57, 3. Bota Bálint (Nagyatádi Triatlon SE) 27:04

Gyermek kcs., leányok (250 m úszás, 7,5 km kerékpározás, 2,4 km futás):: 1. Baier Zsófia (Tempo-Aqua Úszó és Triatlon SE) 28:21, 2. Mándli Fanni (Ferencvárosi Torna Club) 28:38, 3. Pusztai Dóra (Debreceni Sportcentrum) 28:49

Serdülő kcs., fiúk (500 m úszás, 12,5 km kerékpározás, 3,6 km futás): 1. Kovács Gyula (Debreceni Sportcentrum) 40:38, 2. Soós Gergő Gyula (Fergeteg Triatlon SE) 40:53, 3. Márkus Noel (Nagyatádi Triatlon SE) 41:35

Serdülő kcs., leányok (500 m úszás, 12,5 km kerékpározás, 3,6 km futás): 1. Bobi Lili (Debreceni Sportcentrum) 43:27, 2. Kun Tamara Gréta (Kropkó Triatlon Klub) 45:43, 3. Nádas Nóra Romina (Megathlon SE) 46:06.