Nyolc magyar finalista a tiszaújvárosi világkupán

2019.07.15.Korábbi hírek

A 21. MOL Petrolkémia Triatlon Nagyhét július 13-i, szombati  BIRLA CARBON HUNGARY Napján a Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) jelenlevő képviselői a rendezőkkel közösen úgy döntött, hogy a bizonytalan időjárási előjelzések miatt, a sportolók biztonsága érdekében a verseny távjait módosítják, csökkentik. Ennek értelmében 500 méter úszás (2 kör), 12 km kerékpározás (1 kör) és 3,2 km futás (2 kör)

Az első  női futam ausztrál dominanciát hozott, melynek sajnos a mieink is megitták a levét. A legjobb magyar a 21. helyen végzett Balogh Barbara lett, viszont csak a futam első 14 helyezettje jutott be a vasárnapi döntőbe.

A második női futamban az elit világkupán most debütáló Putnóczki Dorka volt a leggyorsabb az első számban, de a jelenlegi legjobb magyar világkupa-menő, Bragmayer Zsanett is ott volt az elsők között, sőt riói olimpikonunk, Kovács Zsófia hátránya is csak 21 mp volt ekkor. A középső számot egy tíz tagú csoport együtt abszolválta, majd jött a nagy rohanás a 14 döntős pozícióért. Ezt a számot Bragmayer Zsanett bírta a legjobban, megnyerve a futamot. Putnóczki 10.- ként, Kovács 11.-ként lépett tovább a vasárnapi, olimpiai kvalifikációs pontokat is érő fináléba.

A férfiak 1. előfutamában a világkupa-ezüstérmes francia Aurelien Raphael 6:02 perc alatt szerezte meg az első részsikert, míg Lehmann Bence 10 másodperc elteltével követte ot a partra. A kerékpározás során nem dőlt el semmi, a második depózás után viszont elkezdődött az „őrület”, melynek luxemburgi futam-győzelem lett a vége. Lehmann Bence taktikus versenyzéssel az  5. helyen jutott tovább.

A 2. futamban a már a magyar világkupán top10-es eredménnyel is büszkélkedő Dévay Márk 6 percen belüli idővel jött ki a vízből, szorosan mögötte a kétszeres tiszaújvárosi világkupa-győztes orosz Dmitry Polianskiy-val és a házigazdák tavalyi junior világbajnokával, Lehmann Csongorral. A rövidített kerékpározás során nem alakulhatott ki meghatározó szökés, így itt is a futás döntött a finálét érő 9 helyről. Lehmann a 2., Dévay a 6., míg riói olimpikonunk, Tóth Tamás a 9. helyen hozta a „kötelezőt”.

A 3. futam az olasz Delian Stateff és a dél-afrikai Wian Sullwald szinte kéz a kézben mászott ki a partra, míg a 2015-os tiszaújvárosi világkupa ezüstérmese, Ifj. Faldum Gábor alig 6 másodperc hátrányban volt ekkor. Sikeres kerékpáros szökés itt sem alakult ki, a futásban pedig az úszást megnyerő dél-afrikai sportoló akarta jobban ezt a részsikert. A 2016-os ötkarikás játékokon az eddigi legjobb magyar férfi olimpiai szereplést produkáló Ifj. Faldum látszólag könnyedén, de magabiztosan jött negyedikként és lett o is döntős.

A 30 fos finálé a futamok 9-9 helyezettjéből és a további három legjobb időt elérő versenyzőkből állt össze. Ez utóbbiban magyarok nem voltak érintettek.

Eredmények (a döntős magyarokkal)

Nők, 1. futam (28 induló):  1. Natalie Van Coevorden (ausztrál) 37:02 perc, 2. Kelly-Ann Perkins (ausztrál) 37:03, 3. Erika Ackerlund (amerikai) 37:08

Nők, 2. futam (29 induló):  1. Bragmayer Zsanett (magyar) 36:52, Ilaria Zane (olasz) 36:53, 3. Anabel Knoll (német) 36:56, …10. Putnóczki Dorka (magyar) 37:32, 11. Kovács Zsófia (magyar) 37:34

Férfiak, 1. futam (26 induló): 1. Stefan Zachaus (luxemburgi) 32:59, 2. Ilya Prasolov (orosz) 32:59, 3. GASPAR Riveros (chilei) 33:00, …5. Lehmann Bence (magyar) 33:11

Férfiak, 2. futam (26 induló): 1. Genis Grau (spanyol) 33:38, 2. Lehmann Csongor (magyar) 33:38, 3. Gabriel Sandor (svéd) 33:38, …6. Dévay Márk (magyar) 33:40, …9. Tóth Tamás (magyar) 33:42

Férfiak, 3. futam (27 induló): 1.  Wian Sullwald (dél-afrikai) 33:41, 2. Ryan Fisher (ausztrál) 33:46, 3. Emil Holm (dán) 33:48, 4. Ifj. Faldum Gábor (magyar) 33:49.

Szűcs István sajtóreferens

A témakör egyéb hírei

Triatlon rajzpályázat

RAJZPÁLYÁZAT Rajzpályázatot hirdetünk, melynek témája a Triatlon sportág. A nyertes egy olimpiai "A" kerettagok által aláírt pólót kap, melyet a Tiszaújvárosban megrendezésre kerülő világkupán vehet...